Horskokvildské pláně

Zkratka vycházky v e-shopu: KvP

Kvildské pláně představují typické území centrální Šumavy - zarovnaná parovina je rozbrázděna vodními toky (Vltavou a jejími přítoky) a z ní vyčnívají nevysoké hory z nejodolnějších hornin, které nejvíce odolaly dosavadní erozi.

Trasa nás provede centrální částí obou Národního parku Šumava. Projdeme samovolně se obnovujícími částmi horského lesa. Nahlédneme do unikátního světa horských vrchovišť s unikátní flórou i faunou. Budeme pozorovat stopy po lidské činnosti v dávné (soumaři, skláři) i blízké minulosti (dřevorubci, zemědělci). Horská lesní krajina není kulisou, ale skutečným prostředím pro život na Šumavských pláních.

Praktické informace: 

Termíny 2019:            24.7.     7.8.     21.8.     6.9.     18.9.     4.10.     18.10.    30.10.  

 

Začátek - Horská Kvilda- před informačním střediskem obce H.Kvilda v 9.00 hod.
GPS: GPS: 49.0541856N, 13.5640403E

Mapa

Konec - Horská Kvilda v cca 17:00 hod

Čas celkem cca 8 hodin

Délka: cca 18 km

Popis: Horská Kvilda - Mezilesní slať - Ranklov - Zhůří - Puchingrův dvůr - Povydří - H.Kvilda

 

Počet účastníků - maximálně 8 osob.

Fyzická náročnost: VYSOKÁ, chůze nerovným terénem mimo cesty i stezky, skrz obtížně průchodný les, po nezpevněných cestách, s prudkými úseky stoupání i klesání. Pohyb v nepřehledném terénu.

Vybavení s sebou: pevná obuv s protiskluznou podrážkou, vhodná i do vlhka; vhodné oblečení do každého počasí (+ čepice, pláštěnka), jídlo pro sebe a dostatek pití, repelent proti komárům, fotoaparát.

Vycházka se koná za každého počasí!

Účast na vycházce je na vlastní nebezpečí.

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout