Povodím Losenice (NP)

Zkratka vycházky v e-shopu: Los

Churáňov leží na okraji šumavské „střechy", Šumavských plání. Snad i proto zde je jedna z nejstarších meteorologických stanic v regionu. Rašeliniště Malý Polec je vzorovým rozvodnicovým vrchovištěm s klečí i rozsáhlými koberci rašeliníku s houpavým povrchem.

Údolí Losenice nabízí divoké lesní scenérie, kde úkryt nalézají drobní živočichové i vzácné rostliny. V místě, kde říčka začíná obkružovat Valy s výběžkem Obřího hradu, se vyšplháme nahoru - na někdejší Kelty uctívané místo. Fantazie nám dovolí odhalit kamenné valy, obětní stůl i celou akropoli. Výhled je odtud na panorama Šumavy dechberoucí!

Zarostlé kamenité pastviny na Popelní hoře tvoří úžasnou mozaiku stanovišť lučních a lesních společenstev. Jalovec i vřesoviště nabízí životní prostor pro mnoho druhů hmyzu i drobných savců a ptáků. Lesy se navrátíme zpět.

 

Praktické informace

Trasa

Termíny 2019:
  22.7.   5.8.   19.8.   7.9.   5.10.  

 

Začátek - sraz: 9.00 hod.

Sraz: Churáňov (parkoviště o lyžařského areálu)
GPS: 49.0694792N, 13.6191469E

Mapa

Konec - Churáňov v cca 17:00
Čas celkem cca 8 hodin

Trasa

Délka: cca 16 km

Popis: Churáňov - Malý Polec - Losenice - Obří hrad - Popelná - Churáňovské pláně - Churáňov

Počet účastníků - maximálně 11 osob.

Fyzická náročnost: STŘEDNÍ, převýšení přes 500 m, prudká stoupání a klesání, zčásti podmáčeným terénem, chůze skrz lesní porost, kluzké kameny, přelézání padlých kmenů.

Vybavení s sebou: pevná obuv, vhodné oblečení (Vycházka se koná za každého počasí! V horách se může rychle změnit počasí.), pití a jídlo (celodenní výlet!), případně turistická hůl, repelent, fotoaparát, dalekohled.

 

Vycházka se koná za každého počasí!

Účast na vycházce je na vlastní nebezpečí.


Fotogalerie
  • povodim-losenice-2-jpg
  • klostermannovy-skaly-jpg
  • povodim-losenice-jpg
  • obri-hrad-jpg
    • Facebook
    • Poslat emailem
    • Vytisknout