Kvildské tisícovky

Zkratka vycházky v e-shopu: KvT

Kvildské pláně představují typické území centrální Šumavy - zarovnaná parovina je rozbrázděna vodními toky (Vltavou a jejími přítoky) a z ní vyčnívají nevysoké hory z nejodolnějších hornin, které nejvíce odolaly dosavadní erozi.

Trasa nás provede centrální částí obou Národního parku Šumava. Projdeme samovolně se obnovujícími částmi horského lesa. Nahlédneme do unikátního světa horských vrchovišť s unikátní flórou i faunou. Budeme pozorovat stopy po lidské činnosti v dávné (soumaři, skláři) i blízké minulosti (dřevorubci, zemědělci). Horská lesní krajina není kulisou, ale skutečným prostředím pro život na Šumavských pláních.

Praktické informace

Termíny 2019:          17.7.     31.7.     14.8.     28.8.     9.9.     23.9.     7.10.     25.10.  

 

Začátek - Františkov (parkovací plocha u Olšiny) v 9:00 hod
GPS: 49.0041781N, 13.6134928E

Mapa

Konec - Františkov v cca 17:00 hod

Čas celkem cca 8 hodin

Délka: cca 19 km

Popis: Františkov - Stolová hora - Bučina - Prameny Vltavy Holubí skála - Stanová hora - Františkov

 

Počet účastníků - maximálně 8 osob.

Fyzická náročnost: VYSOKÁ, chůze nerovným terénem mimo cesty i stezky, skrz obtížně průchodný les, po nezpevněných cestách, s prudkými úseky stoupání i klesání. Pohyb v nepřehledném terénu.

Vybavení s sebou: pevná obuv s protiskluznou podrážkou, vhodná i do vlhka; vhodné oblečení do každého počasí (+ čepice, pláštěnka), jídlo pro sebe a dostatek pití, repelent proti komárům, fotoaparát.

Vycházka se koná za každého počasí!

Účast na vycházce je na vlastní nebezpečí.

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout