Mozkovka 2017 - soutěž

Šumavská mozkovka počtvrté - soutěž 2017

Hlasovat pro jednotlivé články můžete ještě do 11. února 2018. Přečtěte si...

Nabízíme vám už čtvrtou sérii soutěžních článků Šumavské mozkovky. Jsou důkazem, že na Šumavě je stále co zkoumat a co poznávat.

A že ta poznání nevedou ke zdánlivě jasným výsledkům - na to jsme si na Šumavě už vlastně zvykli! O to napínavější čtení to nakonec je!

mozkovka-listek-2017.jpg

Rádi bychom prostřednictvím vědců soutěžících o co nejlepší popularizační článek zapojili i vás do zkoumání tajů přírody a nabídli vám možnost hlasováním vybrat ten text, který se právě vám zdá nejlepší, nejsrozumitelnější, nebo nejzajímavější.

Takže, pokud přijmete naši výzvu, nepromarněte termín pro zaslání svého výběru!

Krásné počtení přeje

Pavel Hubený
Ředitel Správy Národního parku Šumava

 

Pokud vás tato soutěž zajímá, stačí, abyste si texty přečetli, vybrali ten, který vás nejvíc oslovil, ať tématem, závažností sdělením nebo pouze jazykem, jakým je napsán, a poslali příslušný hlasovací lístek (součást časopisu Šumava zima 2017) na adresu Správy NP Šumava, nebo hlasovali pomocí e-mailu (viz níže).

No a pak přijde sčítání hlasů a stanovení pořadí soutěžících podle úspěšnosti u čtenářů. A zasednutí odborné poroty, která všechny texty ohodnotí z hlediska jejich odbornosti a popularizační kvality, aby i ona stanovila svého vítěze. Ten vámi vybraný získá drobnou plastiku Šumavské mozkovky tak, jak si ji představují žáci základní školy v Borových Ladech. Při udělování ceny pak vylosujeme jednoho z vás, kterému nabídneme pobyt v některém z ubytovacích zařízení Správy.

 

Zde si můžete přečíst soutěžní články v pdf formátu:

Šumavská mozkovka 2017

  

Šumavská mozkovka - Pravidla hlasování
Hlasovat je možné pro jediný článek, pouze jednou a to prostřednictvím e-mailu: mozkovka2017@npsumava.cz nebo zasláním hlasu poštou prostřednictvím přiloženého hlasovacího lístku (součást tištěného časopisu Šumava- zima 2017). Stačí jen na přiloženém odpovědním lístku označit článek, který se vám nejvíce líbil a zaslat ho na adresu Správy NP Šumava.

Uzávěrka hlasování je 11. února 2018 ve 24.00 hod.

Slavnostní vyhlášení, na kterém vědec, jehož článek obdrží nejvíce hlasů, získá cenu Šumavská mozkovka, proběhne 16. února 2018. Zároveň bude vylosován jeden hlasující ze všech došlých hlasů, který získá bezplatné ubytování pro dvě osoby na víkend, tj. na dvě noci, v ubytovacím zařízení Správy NP Šumava na Kvildě v termínu dle vlastního výběru, v rámci možných volných termínů. Další dva vylosovaní získají věcné ceny.

O nejlepším popularizačním textu bude v doprovodném hlasování rozhodovat také odborná porota složená z pracovníků čtyř českých národních parků.

Hlasovat můžete:

  • buď prostřednictvím e-mailu: mozkovka2017@npsumava.cz

    Na adresu soutěžního e-mailu napíšete jméno vámi vybraného autora a kontakty na vás (jméno, adresa, e-mail, telefon). Do předmětu e-mailu vložte heslo Mozkovka 2017

  • nebo zasláním hlasu pro vámi vybraný článek poštou

    Stačí jen na přiloženém hlasovacím lístku (součást tištěného časopisu Šumava) označit článek, který se vám nejvíce líbil, vložit jej do obálky, kterou označíte Šumavská mozkovka 2017 a zaslat na adresu Správa NP Šumava, 1. máje 260, 385 01 Vimperk.

Každý může hlasovat pouze jednou buď na internetu nebo poštou.


 

 

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout