Zhůřská hnízdiště

Zkratka vycházky v e-shopu: Zh

Přírodní rezervace v CHKO Šumava

Celé území se nachází v bývalém vojenském prostoru Dobrá Voda. Horské louky s mokřady i prastarými solitérními stromy je svéráznou krajinou, kterou kdysi intenzivně lidé využívali a následně byli nuceni ji opustit. Terén napoví mnoho z historie tohoto kraje. Celkový přehled získáte při rozhledu z Hadího vrchu, na kterém se popásají krávy jakoby z doby dávno minulé.

Po kraji lesa teče potok s mechem porostlými břehy. Za lesem voní horská louka. Pláně nad bývalou osadou Zhůří a daleké výhledy z úbočí Hadího vrchu (1021 m). A čeká nás „nová divočina" - sukcesí hustě zarostlý prostor, který budeme prolézat téměř po kolenou. Mineme starý vykotlaný dub, známý z mnoha pohlednic a za chvíli už se nám bude lehce houpat půda pod nohama - jsme v Kepelských mokřadech, kde se zalíbilo masožravé tučnici. Různorodý terén přinese pestré zážitky všem zájemcům o dobrodružství.

Praktické informace

Termíny 2019:          20.7.     3.8.     17.8.     31.8.     14.9.     28.9.  
 

Začátek: 9:00 hod.

Místo srazu: bývalá Stará Huť (parkoviště u cesty na Keply)
GPS 49°10'49.310"N, 13°21'38.058"E

Mapy.cz: Najdete nás zde

Konec: parkoviště Stará Huť (jako začátek), do 14:00 hod.
Čas celkem do 5 hodin
Délka: do 10 km

Trasa: parkoviště Stará Huť - Hadí vrch - Kepelské mokřady - zpět parkoviště

Fyzická náročnost: malá až střední, celkové převýšení do 100 m, stoupání a klesání jen pozvolné, několik podmáčených míst - mokřady.

Počet účastníků - 10 osob.

Vybavení s sebou: pevná obuv (protiskluzná podrážka), vhodné oblečení (vycházka se koná za každého počasí!), na horách se může rychle změnit počasí; pití a jídlo (není možnost občerstvení na trase), s sebou dále popřípadě turistické hole, repelent, fotoaparát, dalekohled.

Vycházka se koná za každého počasí!

Účast na vycházce je na vlastní nebezpečí.


Fotogalerie
  • zhuri
  • zhuri
  • zhuri
  • zhuri
    • Facebook
    • Poslat emailem
    • Vytisknout