Vltava

 

Splouvání Vltavy 2016

fotopoint-Soumarský-Most
  Fotopointy        

Podmínky splouvání jsou od 1.5.2013 vymezeny návštěvním řádem (Příloha č.3 , Příloha č.4).

Výsledky závěru zjišťovacího řízení k záměru "Splouvání Teplé Vltavy v úseku Soumarský Most - most u Pěkné od r. 2013" ke stažení zde: portal.cenia.cz


 Registrační systém splouvání Vltavy na rok 2017

bude spuštěn 1. 4. 2017 v 9 hodin.


 

Upozornění pro vodáky splouvající z Lenory - dbejte na včasný příjezd na Soumarský Most, tzn. nejdéle 15 minut před celou hodinou vyplutí. Je nutné si včas vyzvednou registrační známku a v celou hodinu vyplout na další úsek!!! (čas potřebný na splutí z Lenory s rezervou je 90 minut)


 

Pro splouvání Vltavy v úseku Lenora - Soumarský Most - most u Pěkné se stanovuje minimální stav vody, který je vyznačen na nástupním místě Soumarský Most na vodočetné lati červenou ryskou o šíři 2 cm u pravého mostního pilíře.

Horní hrana červené rysky odpovídá minimálnímu požadovanému stavu vody:

úsek Lenora - Soumarský Most: 45 cm

úsek Soumarský Most - Pěkná: 50 cm

Režim splouvání pro dnešní den úsek Lenora - Soumarský Most:

 

Režim splouvání pro dnešní den úsek Soumarský Most - Pěkná:

Pro určení režimu splouvání pro daný den je rozhodná výška hladiny v 8.00 hodin.

Při zaklesnutí vodní hladiny pod horní okraj červené rysky bude řeka v tomto úseku pro daný den pro splouvání uzavřena. 

Projekt „Propagace splouvání VLTAVY V NÁRODNÍM PARKU ŠUMAVA" byl spolufinancován Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj.

 

Vltava-Publicita---loga
Investice do vaší budoucnosti.

V rámci projektu byly vydány tiskové informační materiály - leták „Splouvání Vltavy" v češtině a v německo/anglické verzi. Dále byly umístěny na mostní konstrukce v Lenoře a na Soumarský most informace o nutnosti registrace vodáků na vodácký úsek „Soumarský Most - Pěkná" na informačním a registračním místě na Soumarském Mostě.

Leták k projektu v pdf


Projekt „Naučná stezka VLTAVA V NÁRODNÍM PARKU ŠUMAVA" byl spolufinancován Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj.

 

Vltava-Publicita---loga

Investice do vaší budoucnosti.

V rámci projektu byly zhotoveny informační panely na nástupní, výstupní nebo odpočinková místa podél celého úseku (Teplé) Vltavy, který je určený ke splouvání , tj. z Borových Lad až do Nové Pece, na začátku vzdutí přehradní nádrže Lipno.

Naučná stezka Vltav v pdf

 

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout