Rechle

Základnu a výchozí bod tvoří informační středisko Správy NPŠ Rokyta - bezbariérové WC, možnost převlečení.

 

Stezka vede podél Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu.

Do 1/3 trasy je nový asfaltový povrch, dále tvrdý písek.

Na opačném konci trasy, po 3 km dlouhé cestě s minimálním převýšením, Vás uvítá hradlový most přes řeku Vydru, který byl v roce 2000 opraven dle mostu původního, 200 let starého.

Po překonání řeky Vydry a prohlídce mostu lze buď výlet ukončit (nutné přemístění doprovodného auta z parkovací plochy Rokyta na Rechle) nebo se vydat na zpáteční cestu podél kanálu - tentokrát po proudu a tedy mírně z kopce.

Na parkovišti Rechle je vymezeno parkovací stání a k dispozici mobilní toaleta pro vozíčkáře.

 


Vozíčkář vozíčkáři:

„Tři kilometry (v jednom směru) dlouhá turistická trasa od IS Rokyta podél Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu na Rechle je rovinatá a i přes pár nedostatků dobře zvládnutelná. Parkoviště je prostorné s hrubším tvrdým štěrkopískovým povrchem. IS Rokyta je celé bezbariérové se zajímavou expozicí historie osídlení Šumavy a plavení dřeva. V IS najdeš příjemné zázemí a bezbariérové WC. U IS je celkem dobře přístupná venkovní Geologická expozice. První kilometr trasy půjdeš po pěkném nepoškozeném asfaltu. Další dva kilometry už jsou méně příjemné po tvrdém štěrkopísku, který je místy kamenitý, a štěrk se povaluje vlastně všude. Budeš si muset dávat pozor a vybírat si cestičku (drncá to a ke konci už mě to trošku štvalo). Pořád půjdeš krásnou přírodou podél plavebního kanálu až k mostu Rechle přes řeku Vydru. K vodě se bohužel nedostaneš (tedy na jednom místě před mostem vlevo by to s pomocí zdatnějšího asistenta šlo). Nedostaneš se ani z dlážděné cesty za mostem ke dvěma odpočívadlům (lavice a bariérový stůl s lavicemi), protože je tam schod skoro 50 cm. Z mostu je docela dobře vidět na řeku a je to tam opravdu pěkný. Jenom si dej na mostě pozor na místy širší mezery mezi prkny a taky na některá vystupující prkna. Trasa se dá jít i obráceně, protože na Rechlích je také parkoviště.

Celkově hodnotím tuto trasu jako dobře zvládnutelnou a fajn procházku v přírodě."

Zbyněk Sýkora, vozíčkář paraplegik, 31 let (vozík 13 let).

 

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout