Horský prales

Zkratka vycházky v e-shopu: S1
Masív Smrčiny pokrývá nejrozsáhlejší horský smíšený les na Šumavě, ve kterém zůstal zachován vyšší podíl buku a jedle oproti jiným částem Šumavy, kde jednoznačně převládá smrk. Podle nadmořské výšky se mění i vegetace, tedy typ lesa a jednotlivé rostlinné druhy. Zdejší typ lesa je nazýván "květnatými bučinami", a proto je zde nepoměrně bohatší rostlinné patro ve srovnání s jinými lesními komplexy. Na to je navázána i jedinečná fauna, např. pozoruhodné druhy žížal, ale můžeme zde potkat i rysa nebo tetřeva.

Fyzicky náročná túra bude odměněna setkáním se smíšenými lesy, které jsou plné barev, zvuků přírody a hlasů ptáků. Výstup může být korunován dalekým výhledem z vrcholu hory.

Praktické informace

Termíny 2019:      29.7.     8.9.   

Začátek - Nová Pec, horní část - parkoviště u domku horské služby, naproti lesní správě, asi 1 km od Schwarzenberského kanálu.

Sraz: 9:00 hod.
GPS 48°46'41.249"N, 13°55'46.478"E
mapy.cz

 

Konec - Nová Pec, horní část v cca 17:00
Čas celkem cca 7 hodin
Délka: cca 16 km

Popis: Nová Pec - Hraničník - Smrčina - Rasovka - Klápa - horní Nová Pec

 

 

Fyzická náročnost tras: VYSOKÁ, značná vzdálenost i převýšení (20 km, 550 výškových metrů), místně prudké stoupání a klesání, chůze skrz lesní porost, po kamenech, přelézání padlých kmenů, nerovný povrch.

Počet účastníků - maximálně 11 osob.

Vybavení s sebou: pevná obuv, vhodné oblečení (Vycházka se koná za každého počasí! V horách se může rychle změnit počasí.), pití a jídlo (celodenní výlet!), případně turistická hůl, repelent, fotoaparát, dalekohled.

Vycházka se koná za každého počasí!

Účast na vycházce je na vlastní nebezpečí.


Fotogalerie
  • smrcina-5
  • smrcina-3
  • smrcina-2
  • smrcina-1
    • Facebook
    • Poslat emailem
    • Vytisknout