Modravsko

Okolí Modravy patří k jihozápadní části Kvildských plání v centrální Šumavě. Je to náhorní plošina o průměrné nadmořské výšce 1 000-1 200 m, kterou o 200-300 m převyšují jednotlivé horské vrcholy a hřbety. Horská říčka Vydra vzniká na Modravě spojením dvou nejsilnějších přítoků, Roklanského a Modravského potoka.

 

TIPY na vycházky:

Na Kvildské pláně - vycházkový okruh na horním toku Vydry. Z Modravy cesta stoupá na Filipovu Huť, z Březové hory mírně klesá na louky kolem Horské Kvildy. Pod Horskou Kvildou vchází cesta do I.zóny "Povydří", pokračuje při Hamerském potoce až k jeho soutoku s Vydrou a přes Rokytu stoupá na Vchynickou terasu. Na Modravu vede pohodlná vrstevnicová cesta s vyhlídkami.(Modrava - po zelené Filipova Huť 2,5 km - Horská Kvilda 4,5/7 km - po modré Antýgl 4/11 km - po červené Modrava 6/17 km.)

Na Javoří pilu - vycházka údolím Roklanského potoka kolem Rybárny na Javoří Pilu. Zpáteční cesta se stáčí přes rozcestí pod Oblíkem k Tříjezerní slati. Na Modravu je možné se vrátit buď přes Rybárnu nebo přes Rokytu a Vchynickou terasu. (Modrava - po modré Rybárna 2,5 km - Javoří Pila 3/5,5 km - pod Oblíkem 1,5/7 km - po žluté Tříjezerní slať 0,5/7,5 km - Rokyta 4/11,5 km - po červené Modrava 5,5/17 km.)

Na Březník - nenáročná vycházková cesta údolím Modravského potoka k okraji Luzenského údolí. (Modrava - po červené Březník 7,5 km - po zelené Cikánská slať 4/11,5 km - Modrava 3,5/15 km.)

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout