Aktuality

Lyžařské stopy na Šumavě

  • 21.12.2017
Vážení návštěvníci, lesní cesty v Národním parku Šumava jsou až na pár výjimek dostupné pro úpravu lyžařských stop.

Tam, kde je návštěvním řádem umožněno pohybovat se na lyžích, lze běžeckou turistku provozovat a lyžařské stopy upravovat.

Neplatí to pouze v oblasti zasažené polomy okolo Schwarzenberského plavebního kanálu, kde se návštěvníci musí počítat s několika omezeními.

Do 31.12.2017 se musí počítat s lesním provozem v úseku Schwarzenberského plavebního kanálu mezi křižovatkou "Kanál" Oslí cesta a Jeleními Vrchy. Od 1.1.2018 bude tento úsek volný pro turisty i strojovou úpravu stop.

Do 15.1.2018 platí stejné omezení v úseku Schwarzenberského plavebního kanálu mezi Jeleními Vrchy a Raškovem. Po 15.1.2018 bude tento úsek volný pro turisty i strojovou úpravu stop.

trasy

Celou zimu nebude možné upravovat ani na běžkách využívat Medvědí cestu mezi Jeleními vrchy a Smolnou Pecí (nedaleko žel. zastávky Pěkná) a oblast okolo Říjiště (Rakouská cesta, Chornice, U Buku). To platí to také o lesní cestě Terezina nad Josefovým dolem nedaleko Zadní Zvonkové. Tyto lokality jsou postižené polomy z konce léta a z podzimu 2017 a zůstávají k dispozici pro práce související s jejich asanací.

Z moci úřední jsou do konce ledna uzavřeny z důvodu poškození lesa polomy tato místa (platí zákaz vstupu): do 30.1.2018 Medvědí stezka (žlutá TZT Ovesná, Jelení Vrchy, Černý Kříž) do 31.12.2017: LC Medvědí, Schwarzenberský kanál mezi Jeleními Vrchy a Novou Pecí, LC Seebach, LC Travnatá, cesta K buku, LC Rakouská (od Schwarzenberského kanálu po Říjiště), LC Chornice (od Říjiště po U Kotánka)

Správa Národního parku Šumava děkuje všem návštěvníkům a obyvatelům Šumavy za pochopení a přeje příjemné zimní dny.

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout