Aktuality

Likvidace polomů po srpnové bouřce si vyžádala opětovné uzavření některých turistických tras

  • 02.10.2017
Od pondělí 2. října platí zákaz vstupu na vybrané turistické trasy v okolí Schwarzenberského kanálu na Stožecku. Důvodem je likvidace následků bouře, která se touto oblastí přehnala na konci srpna.

Nechtěli jsme narušit závěr turistické sezóny více, než bylo nutné a tak jsme naplánovali zpracování a odvoz polomového dříví ve zvýšené míře až na začátek října," vysvětluje mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Je potřeba zpracovat a odvést více než 50 tisíc kubíků dřeva, ideálně do doby, než cesty zapadají sněhem. To s sebou přináší velmi intenzivní provoz na některých turistických trasách, kudy budou kamiony odvážet dřevo," doplňuje náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Jan Kozel.


Z důvodu bezpečnosti jsou proto až do konce letošního roku uzavřeny turistické cesty:

Jelení Vrchy - Raškov
Rosenauerova kaplička - Jezerní smyk - Falešný metr - U buku - Říjiště
Říjiště - Chornice
Jelení Vrchy -Smolná Pec (Medvědí cesta)

Mapku najdete ZDE


Až do konce října stále platí uzavírka Medvědí stezky a Hraniční stezky a také vstup do lesních porostů mimo značené cesty.

Omlouváme se za tato omezení, která jsou nutná především z důvodu bezpečnosti samotných návštěvníků a žádáme všechny, aby je respektovali.

 

Aktuální informace jsou dostupné také na internetových stránkách www.npsumava.cz nebo na facebooku NP Šumava, případně na informačním centru ve Stožci.
Kontakty:
Telefon: 388 335 014, 731 530 466
E-mail: isstozec@npsumava.cz

 

Ve Vimperku 2.10. 2017

Jan Dvořák

tiskový mluvčí
Správa NP Šumava
1. máje 260
385 01 VIMPERK
mobil: +420 731 530 509
e-mail: jan.dvorak@npsumava.cz
www.npsumava.cz

Fotogalerie
  • cesty-stozec-jpg
    • Facebook
    • Poslat emailem
    • Vytisknout