Aktuality

Zákaz vstupu do vybraných částí lesů na území NP Šumava

  • 21.08.2017
Správa Národního parku Šumava dnes požádala příslušné obce s rozšířenou působností, konkrétně Prachatice a Český Krumlov, o vydání zákazu vstupu do vybraných lesních porostů, v oblasti Stožce a Nové Pece, které byly poškozeny páteční bouřkou.

 

Zákazy vstupu se týkají čtyř konkrétních turistických tras s různou dobou uzavření:

 

Do 27.8.2017: Lesní cesta Spálená, Cesta Geometrů.

Do 3.9.2017: Lesní cesta Ježová, Kalamitní svážnice, LC Trojmezná od Policejní chaty, Stoličná cesta.

Do 31.10.2017: Medvědí stezka, Hraniční stezka.

 

Mimo tyto trasy jsme požádali o zákaz vstupu do lesních porostů podél všech tras v oblasti mezi Stožcem a Novou Pecí a části stezek v okolí Český Žlebů. (viz. mapy v příloze pod článkem).


K oblíbeným turistickým cílům jako například na Plešné jezero, podél Schwarzenberského kanálu, nebo například ke Stožecké kapli se ale turisté s opatrností dostanou a to ve chvíli, kdy se nám je podaří zpřístupnit. Odstraňování popadaných stromů na turistických trasách stále probíhá a ještě několik dnů potrvá.

Aktuální informace naleznete buď na internetových stránkách www.npsumava.cz nebo na facebooku NP Šumava, případně na informačním centru ve Stožci.

Kontakty:
Telefon: 388 335 014, 731 530 466
E-mail: isstozec@npsumava.cz

Omlouváme se za toto omezení, ale bylo nutné především z důvodu bezpečnosti samotných návštěvníků, jelikož lesní porosty v této oblasti jsou velmi nestabilní a stále hrozí pád stromů a jejich částí.

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout