Aktuality

Výtvarná soutěž k Roku šelem v NP Šumava 2017

Také v letošním roce vyhlašuje Správa Národního parku Šumava další výtvarnou soutěž. Vybrané výtvarné téma nese název Šelmy Šumavy.

 

 Šumavské-šelmy---vyhlášení

Ke stažení:

  

 

Děti i dospělí se tak mohou v celkem osmi kategoriích zapojit do „Roku šelem" vyhlášeného na počátku roku Správou Národního parku Šumava. Ve výtvarných dílech je možné ztvárnit šelmy v současné době na Šumavě žijící, jako například jezevec lesní nebo rys ostrovid, ale i šelmy na Šumavě vyhynulé nebo druhy nepůvodní, vysazené člověkem.

Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci od čtyř let věku, horní věková hranice není omezena. I když je soutěž určena především školním kolektivům, mohou malovat děti i dospělí samostatně, třeba přímo během návštěvy informačních středisek Správy Národního parku Šumava.

Kresby a malby na formátu A4 a A3 je možné posílat na adresu Informačního střediska ve Stožci, nebo je předávat v Informačních střediscích Správy NP Šumava.

Termín ukončení soutěže je 27. 9. 2017.

Výtvarné práce budou vyhodnoceny odbornou komisí tvořenou pedagogy, umělci, zástupci Správy NP Šumava a zástupci firmy Faber-Castell. Z každé kategorie budou vybráni vždy tři nejlepší, kteří budou odměněni hodnotnými cenami, které do soutěže věnovala firma Faber-Castell.

Slavnostní předání cen proběhne 4. 11. 2017 v Návštěvnickém centru Národního parku Šumava Kvilda. Výstava nejhezčích výtvarných děl bude umístěna v Informačním středisku Národního parku Šumava Kvilda v době od 1. 12. 2017 do 31. 3. 2018.

Poštovní adresa pro zasílání výtvarných děl:

Správa Národního parku Šumava
Informační středisko Stožec
Stožec čp. 68
384 44 Stožec

Případné dotazy rádi zodpovíme na tel. číslech 731 530 466, 731530282 a na e-mailu isstozec@npsumava.cz.

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout