Přeshraniční okruhy

Společný projekt NP Šumava, NP Bavorský les a obce Mauth (6 turistických okruhů)

Pod společným mottem "Zažít přírodu a historii" byla v roce 1995 správami Národního parku Šumava, Národního parku Bavorský les, obce Mauth a polesí Mauth veřejnosti zpřístupněna turistická poznávací oblast. Zde mohou návštěvníci i místní obyvatelé lépe poznat a zažít přírodu při putování po celkem 6 turistických okruzích vybavených informacemi.

Turistické okruhy na české straně:

Dva z okruhů začínají v prvních obcích na české straně. Třetí začíná v blízkosti přechodu Bučina/Finsterau a je vybaven dvoujazyčnými informacemi.


Babočka osiková - Dějiny a příběhy
Podél cesty můžete obdivovat rozmanitá a fascinující stanoviště, vzniklá propojením stop lidského osídlení a přírodního vývoje.
délka 10 km - dostupná z IS Kvilda  


Svižník - Na strakatém koberci
Horské louky u Kvildy nabízí vhodná stanoviště pro mnoho různých druhů rostlin. Pojďte se projít po pestrobarevném koberci!
délka 3,6 km - dostupná z IS Kvilda 


Datel černý - Klubko vztahů v přírodě, délka 3,4 km
Potěšte se procházkou okolím Borových Lad a ponořte se do světa lesů.
- dostupná z IS Svinná Lada

 

Kuna lesní - Úhel pohledu bez hranic
Existuje mnoho otázek, které nás napadají když se procházíme přírodou. Odpovědi závisejí na našem vlastním úhlu pohledu.
délka 12 km - dostupná z IS Kvilda  

 

Turistické okruhy v Bavorsku:

Les a člověk

Výchozím místem je parkoviště u lyžařského běžeckého stadionu Wistlberg. Délka okruhu je 7,5 km (chůze 3,5 hod.). Výškový rozdíl: 240 m. Informuje o vlivu člověka na les, o historickém využívání lesa, tehdejších stavbách i jiných přeměnách, které dotvořily dnešní tvář lesa.

Skanzen a historie

Výchozím místem je parkoviště Schwarzbachbrücke u skanzenu. Délka okruhu je 2,5 km (chůze 1,5 hod.). Informuje o zajímavostech v okolí obce Finsterau. Historie osídlení, plavení dřeva, dřevařské pily a mlýny na potoce Reschbach atd.

Kulturní krajina

Výchozím bodem je parkoviště u lyž. běžeckého stadionu ve Finsterau. Délka okruhu je 3,5 km (chůze 1,5 hod.). Informuje o vzniku Finsterau a o typických prvcích v kulturní krajině. Jsou zde představovány krajinné struktury hodné ochrany a nastíněny aspekty budoucího vývoje.

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout