Průvodci divočinou 2017

 

logo-pruvodci-divocinou-m

„Průvodci divočinou" vstoupí letos již do 10. sezóny! Ano, návštěva divoké přírody Národního parku Šumava je možná již od roku 2008!

 

V současnosti připravujeme se spolkem průvodců Šumavy celou sezónu 2017, tj. všechny trasy, přesné podmínky pro návštěvníky i kompletní kalendář termínů. Chceme, aby si zájemci mohli prohlédnout to nejcennější z přírody Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava a zároveň vše bylo uchováno i pro generace budoucí.

Registrace termínů na výpravy v roce 2017 bude spuštěna 23.5. v 9:00 hodin.

dvoudenni vylet

Předtím, asi jeden týden dopředu, budou zveřejněny všechny termíny a podmínky účasti na výpravách divočinou. (Kromě rozšíření nabídky tras a některých termínů budou shodné s úspěšnou sezónou 2016, a proto si již nyní můžete vše v klidu nastudovat a předběžně naplánovat!) 

Pro letošek připravujeme mj. tyto NOVINKY - zážitek pravé šumavské divočiny na vlastní kůži:

1) Výpravy z Horské Kvildy
2) Výpravy proti proudu řeky Řasnice
3) Rozšíření 2-denních výprav, které jsou zárukou, že se vám přírodní divočina dostane pod kůži.


A některé další změny v podmínkách pro účastníky, které pomohou opravdovým zájemcům o šumavskou divočinu si rezervovat místo do divočiny v předstihu a nikoliv až na poslední chvíli.


Kalendář termínů 2017

Registrace na vycházky

od 23.5. 9:00 hod.

Podmínky a poplatky
PD-kremelna
ŠUMAVSKÁ DIVOČINA = 100% ZÁŽITEK!

Podmínky rezervace pro účastníky zůstávají stejné jako v předchozích letech, na 1 registraci si mohu vzít pouze 1 místo v daný termín. Zajištěný termín mám teprve po potvrzení zprávy, kterou automaticky dostanu na e-mail, který jsem uvedl při registraci (POZOR: Pečlivě vpisovat vlastní e-mailovou adresu!) Závazný je termín po uhrazení poplatku za průvodce do 7 dnů po registraci! Více informací v patřičném odkazu.


Děkujeme za přízeň a těšíme se s Vámi na shledanou v šumavské divočině!


Kdo jsou anebo co jsou „Průvodci divočinou"? ...

Jedná se o návštěvu nejrozsáhlejších území v Národním parku Šumava, které dodnes zůstaly domovem velkých zvířat, která odjinud byla lidskou civilizací již vytlačena. Vyskytuje se zde volně rys, tetřev, jelení zvěř, tetřívek a mnoho dalších vzácných živočichů a samozřejmě i rostlin. Aby na Šumavě zůstala i pro příští generace zachována, tak je nutné ponechat co nejrozsáhlejších území bez ovlivňování člověka. V národním parku jsou za tímto účelem vymezeny I. zóny, kde je vstup omezen jen na řídkou síť značených stezek anebo se zde trasy vůbec nevyskytují. (Celkem tvoří pouze 13% území národního parku přísně chráněné I. zóny.) Při „výpravách za divočinou" má možnost nahlédnout do šumavského domova divokých zvířat z pochopitelných důvodů pouze omezený počet lidí.

Pro realizaci doprovodů za šumavskou divočinou je nutné získat výjimku ze základních ochranných předpisů, která ovšem přesně stanovuje podmínky vstupu, včetně termínů, průběhu tras a počtu osob ve skupině. Z těchto důvodů je kapacita doprovodů omezená, konají se za každého počasí a jsou fyzicky i značně náročné.


V roce 2016 byl připraven vycházkový kalendář poznávacích doprovodů s průvodcem do 12 oblastí Národního parku Šumava po celkem 17 rozličných trasách. Navíc se můžete zúčastnit 6 dvoudenních výprav za poznáním dvou národních parků! V CHKO je připraveno 10 různých tras do 9 přírodně cenných a za návštěvu s průvodcem stojících oblastí.

Všichni Průvodci divočinou jsou místní lidé vyškoleni jako „Průvodci krajinou a přírodou Šumavy", kteří absolvovali kurz pořádaný Správou NP a CHKO Šumava ve spolupráci s Akademií věd v Českých Budějovicích. Celkem proběhla tři jednoroční kola školení a to v letech 2006 - 2010. Z nich se doposud „průvodcem divočinou" stalo čtrnáct osob, které žijí v různých částech Šumavy. Vzhledem k rozloze Šumavy je vždy snaha, aby průvodcem byl vždy místní vyškolený odborník.

 

 

 

 

  • Facebook
  • Poslat emailem
  • Vytisknout